Jak vybrat zarážku na dveře?

Ukázka dveřních zarážek

Určitě to znáte také. Průvan nebo prudké otevření dveří, hlasitý náraz a poškození stěny, kliky či nábytku je nenávratně na světě. Přitom existuje prosté a trvalé řešení.

Zarážka dveří ochrání zařízení vaší domácnosti a ještě stylově zapadne do designu. Vybírat můžete hned podle několika kritérií, rozhodovat se budete podle jejího typu, materiálu a designu. Náš návod vám o tajích dveřních zarážek prozradí na co byste při výběru neměli zapomenout.

Jaký typ dveřní zarážky vybrat?

K dispozici jsou Vám různé druhy zarážek podle toho, kam je chcete umístit a jakou část nábytku, stěny či dveří chcete chránit. Pojďme si představit ty nejčastější.

Dveřní zarážky na podlahu

Zarážky na podlahu

Zřejmě nejpoužívanější a nejoblíbenější varianta. K podlaze přišroubovaná zarážka zastaví i prudký náraz. Klínem či těžkou přemísťovací zarážkou lze dveře kdykoliv dle potřeby zajistit. Samolepicí zarážka nepoškodí při použití podlahu a zajímavá je i magnetická zarážka dveří, která pomocí magnetických úchytů drží dveře u sebe dokud je sami neodtáhnete.

Dveřní zarážky na zeď

Zarážky na zeď

Zastavit kliku je nelehký úkol, s nímž se dokážou popasovat samolepicí i přišroubované zarážky na zeď. U některých navíc máte k dispozici rovnou i věšák. Můžete tak spojit praktické s estetickým, kreativitě se meze nekladou.

Univerzální dveřní zarážky

Univerzální a okenní zarážky

Do této kategorie se dá zařadit celá řadu dalších vychytávek. K dispozici jsou Vám například dostupné zarážky na kliku či antivibrační podložky, které efektivně chrání před hlukem z vibrací a dají se využívají jako tlumiče vibrací pod pračky, kompresory a jiné domácí spotřebiče.

V této kategorii naleznete i flexibilní trojúhelníkové zarážky, které perfektně fungují jako okenní zarážky a postarají se o to, aby vám průvan nevysklil okno nebo prudce nezabouchl dveře při větrání.

Správný materiál je základ!

Stejně jako kdekoliv jinde, má i dveřní zarážka hned několik kvalitativních kategorií.

Nejdostupnější bývají plastové a gumové zarážky, které jsou k dispozici v různých barevných provedeních či zcela transparentní.

Pokud si potrpíte na designu a kvalitě, rozhodněte se pro kovovou zarážku. Ta vám vydrží klidně i desítky let a hezky zapadne do vaší domácnosti. Oblibě se také těší dřevěné interiéry, do nichž je dřevěná zarážka dveří prakticky povinností.

Designová vychytávka

O designu už jsme se zmiňovali, pojďme se však na něj podívat podrobněji. I malý detail, jakým je zarážka na dveře, totiž může zkazit sladěnost celého pokoje. Pokud hledáte co nejméně výraznou zarážku, vyberte některou z průhledných variant, které poměrně nenápadně splynou s podkladem, na který je připevníte. O vhodnosti kovových a dřevěných zarážek jsme mluvili, i ty však mají v naší nabídce řadu materiálů a barev, jimiž mohou zapadnout k okolnímu nábytku.

Zarážky nejsou jen na dveře

Dosud jsme rozebírali převážně dveřní zarážky, nesmíme však opomenout několik dalších užitečných typů. Tady jsou.

Tlumiče nárazů

Tlumiče nárazů a dovírání dvířek

Tito drobní hrdinové vás ochrání před hlukem při zavírání dvířek u nábytku. Levnější samolepicí tlumiče chrání před nárazem, zpomalovací tlumiče s vlastním mechanismem dovírají dvířka opravdu šetrně.

Ochrana rohů nábytku

Ochrany rohů nábytku

Poslední možností, kterou chceme představit, je ochrana rohů nábytku. Díky ochranám nebude nábytek otlučen při stěhování nebo používání. Velmi se také hodí pokud máte menší děti, které by se mohly o ostrý roh zranit.

Vyberte si nejvhodnější zarážku

Dveřní zarážky je tedy nutné vybírat podle jejich typů, materiálu a designu. Na základě tohoto článku už byste měli přesně vědět, jaká je pro vás nejvhodnější. Prohlédněte si náš sortiment dveřních zarážek a vyberte si tu ideální přesně pro vás!

Zobrazit nabídku dveřních zarážek

Poradíme Vám s výběrem

Nejste si úplně jistí správnou volbou? Neváhejte nám napsat na e-mail info@walteco.com nebo zavolat na telefon 567 221 001, kde Vám velmi rádi poradíme se správným výběrem dveřní zarážky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz